Кошик
19266 відгуків
+380976885225

Насіння ЧІА (CHIA SEEDS): корисні властивості

Насіння ЧІА (CHIA SEEDS): корисні властивості

Характеристика корисних властивостей насіння Чіа

Семена Чиа для похудения и не только

    Насіння Чіа придбали славу одного з суперпродуктів серед людей, які піклуються про здоров'я свого організму. Але молодь в основному використовує насіння Чіа для схуднення. Тим часом у них є маса інших переваг. Вони легко засвоюються, якщо їх правильно приготувати, і легко додаються в якості компонента в рецепти корисної їжі. Насіння Чіа мають високу поживну цінність і володіють потужним зарядом для підвищення внутрішньої енергії людини. Але не тільки це, останні дослідження показали, що насіння Чіа несуть в собі більше користі, ніж передбачалося раніше. Тепер їм навіть приписують властивості з лікування діабету.

    Батьківщиною рослини Чіа є Мексика. Саме там ці насіння отримали високу оцінку за свої цілющі властивості та поживну цінність. Там їх навіть використовували в якості валюти.

    Перед битвами воїни ацтеків приймали в їжу насіння Чіа, щоб отримати перевагу у витривалості і фізичній силі. Як говорили, всього одна ложка насіння діяла як природний допінг протягом 24 годин. У мові майя Чіа означає «Сила». Насіння так само були відомі як «їжа бігунів», оскільки бігуни і воїни використовували їх як палива при забігах на далекі відстані і в затяжних боях.

Характеристика поживних властивостей насіння Чіа

    Свою славу насіння Чіа отримали завдяки високому вмісту клітковини, Омега-3-ненасичених жирних кислот, білків, вітамінів і мінералів, таким як (при розрахунку на 100 г насіння Чіа):

Харчові волокна (38 г ― 151% рекомендованої добової норми (РСН));
Білок (16 г ― 31% РСН);
Омега-3 жирні кислоти (17552 мг);
Омега-6 жирні кислоти (+5785 мг);
Кальцій (631 мг ― 63% РСН);
Мідь (0.2 мг ― 9% РСН);
Фосфор (948 мг ― 95% РСН);
Калій (160 мг ― 5% РСН);
Цинк (3.5 мг ― 23% РСН).


    Чіа так само містить незамінні жирні кислоти, такі як альфа-ліноленова і лінолева кислоти, муцин, стронцій, вітаміни А, В, Е, D, і мінерали, включаючи сірку, залізо, йод, магній, марганець, ніацин (нікотинова кислота), тіамін. А так само це багате джерело антиоксидантів.

Дев'ять головних переваг насіння Чіа

    Дослідження показали, що регулярний прийом в їжу насіння Чіа, багатих багатьма ключовими поживними речовинами, може у багатьох відношеннях поліпшити стан вашого здоров'я. Ось деякі з найкращих достоїнств насіння Чіа:

1 Антивіковий ефект для шкіри

    Нещодавно дослідники з Мексики виявили, що насіння Чіа мають спільну антиоксидантну концентрацію майже вдвічі вище, ніж вважалося раніше. Причому активність цих антиоксидантів показала здатність зупиняти до 70% вільних радикалів. Фактично це доводить, що насіння Чіа є одним з найбагатших джерел натуральних природних антиоксидантів. Антиоксиданти прискорюють систему шкірної регенерації і запобігають подальше пошкодження шкіри. Прийом в їжу насіння Чіа може запобігти передчасному старінню шкіри через запалення, викликаного ушкодженнями від вільних радикалів.

2 Здоров'я травної системи

    Чіа ― найбагатше джерело клітковини (в 100 г насіння міститься 38 г клітковини). Одна порція насіння може забезпечити добове споживання харчових волокон.

    Харчові волокна відіграють важливу роль у підтримці інсулінового балансу в організмі. Насіння Чіа, так само як і насіння льону можуть виступати в якості природного балансира рівня цукру в крові завдяки високому вмісту клітковини і поліненасичених жирів. Клітковина в насінні забезпечує регулярну роботу кишечника і здоровий стілець. Харчові волокна в насінні Чіа допомагають швидше досягти почуття ситості при прийомі їжі, оскільки клітковина поглинає велику кількість води і швидко розбухає. Це пояснює той факт, що клінічні дослідження показали, що прийом в їжу насіння Чіа втамовує голод і пригнічує апетит. А це вже вірний помічник у боротьбі із зайвою вагою.

    Крім того, потрапляючи в шлунок, насіння Чіа утворюють желеподобним речовину. Цей процес гелеутворення в шлунку відбувається завдяки розчинним волокнам. У даному випадку насіння Чіа працюють як пребіотик, який стимулює зростання прибутків в кишечнику.

3 Підтримка серця в здоровому стані

    Проведені дослідження на тваринах і на людях показали ймовірну ефективність іспанського шавлії (інша назва насіння Чіа) при алергії, ангіні, для поліпшення спортивних результатів, в боротьбі з раком, ішемічною хворобою серця (ІХС), при інфаркті, гормональних / ендокринних розладах, гіперліпідемії, гіпертонії, інсульті, розширенні судин. Деякі дані так само свідчать про можливе Антикоагулянтного, антиоксидантном і противірусній действіі.Способность насіння Чіа знімати запалення, регулювати рівень холестерину і знижувати кров'яний тиск роблять їх надзвичайно корисними для здоров'я нашого серця. Крім того, звертаючи оксидантним процеси, регулярно надходять з їжею насіння здатні уповільнити розвиток атеросклерозу.

    У насінні Чіа так само високий вміст лінолевої і жирних кислот, які допомагають організму засвоювати жиророзчинні вітаміни А, D, Е і К. Незважаючи на свій крихітний розмір, насіннячко Чіа набагато багатше наявністю Омега-3 жирних кислот, ніж лосось. Омега-3 захищає серце, знижуючи кров'яний тиск, поганий холестерин і запалення. Запалення може збільшити навантаження на кровоносні судини і призвести до хвороби серця.

    Отже, беручи в їжу насіння Чіа, Ви можете зміцнити і захистити своє серце.

4 Лікування діабету

    Оскільки насіння Чіа багаті альфа-ліноленової кислотою і волокнами, вчені з Університету Літораль в Аргентині провели дослідження, щоб визначити, наскільки насіння Чіа можуть допомогти запобігти метаболічні розлади, такі як дисліпідемія (надмірна кількість жиру в крові) і резистентність до інсуліну, ― дві головні чинника у розвитку діабету. Дослідження було опубліковане в Британському журналі Nutrition (живлення).

    Перший тест оцінював, як здорові лабораторні щури відреагують на тритижневу дієту, багату сахарозою (ДБС), при якій насіння Чіа забезпечували джерело харчування жирів.

    На другому тесті лабораторним щурам забезпечили ДБС протягом 3 місяців, так що у них утворилася дисліпідемія і резистентність до інсуліну. Потім вони годували цих знову хворих щурів по ДБС плюс насіння Чіа протягом додаткових 2 місяців. Результати були вражаючими. У першому експерименті поїдання насіння Чіа повністю запобігло наступ дисліпідемії та резистентності до інсуліну. Насправді аналіз крові цих щурів не змінювався взагалі, не дивлячись на присутність в їх раціоні 65% цукру протягом 3 тижнів.

    У другому експерименті, захворілих дисліпідемією і діабетом щурів годували насінням Чіа плюс ДБС протягом двох місяців. Після чого вони повністю вилікувалися.

    Дослідники так само виявили, що дієтичне додавання насіння Чіа в раціон знижує кількість внутрішньої жирової тканини, позбавляє від «пивного живота», які впливають на процеси обміну речовин в організмі і є компонентами ожиріння.

    Коротенько, дослідження показали, що насіння Чіа зупиняють діабет і звертають його назад.

5 Прискорення метаболізму і підвищення енергії

    Недавнє дослідження, опубліковане в американському журналі Journal of Strength and Conditioning (Журнал фізичної сили і вправ) зробило висновок, що споживання насіння Чіа підвищує ефективність 90-хвилинних фізичних вправ точно так само як напханий сухарями спортивний напій, але без використання цукру.

    У дослідженні половина атлетів пила тільки спортивний напій «Gatorade». Друга група пила напій, що складається з 50% «Gatorade» і 50% насіння Чіа. Обидві групи показали однаковий результат за часом бігу. Але при цьому другий група споживала набагато менше цукру.

    Додавання в щоденний раціон насіння Чіа сприяє помітному підвищенню життєвої енергії, а так само допомагає спалювати жир на животі і зменшує кількість внутрішньої жирової тканини, яка впливає на метаболізм.

6 Зміцнення кісток

    Всього в 100 г насіння Чіа міститься 63% рекомендованої добової норми кальцію.

    Кальцій є основою здоров'я кісток і допомагає підтримувати масу кісткової тканини і міцність кісток. Чіа так само містить Бор, який є ще одним важливим живильною речовиною, необхідним для нормального функціонування кісток.

    Бор допомагає засвоювати кальцій, магній, марганець і фосфор ― елементи, необхідні для здорового росту кісток і м'язової тканини.

7 Нарощування м'язів і скидання зайвої ваги (схуднення)

    Насіння Чіа займають гідне місце серед основних джерел рослинного білка. Це ще одна причина, по якій ці супер насіння добре вживати тим, хто прагне накачати м'язи, спалити зайвий жир і збалансувати рівень цукру в крові.

    Насіння Чіа володіють потужною антиокисної здатністю, що допомагає у відновленні речовин, витрачених на фізичних тренуваннях. Вони багаті основними мінеральними речовинами, такими як кальцій, фосфор, магній, марганець, мідь, цинк, залізо і нікотинова кислота.

    Одна з особливостей, яка додає насінню Чіа унікальність ― це здатність поглинати вологу в 10 разів більше власної ваги. Завдяки цьому насіння Чіа можуть істотно продовжити гідратацію і поліпшити поживне поглинання електролітів. Це так само уповільнює переварювання їжі, що в свою чергу збільшує час ситості і знижує тягу до цукру.

    А оскільки в насінні Чіа багато цинку, то вони збільшують вироблення лептину вашим організмом. Лептин ― це ключовий гормон, що регулює апетит, витрачання тілом енергії і рівень енергії в цілому. Він так само впливає на витривалість організму, що робить насіння Чіа відмінним джерелом їжі для тих, хто стежить за фігурою.

8 Придушення раку грудей і шийки матки

    Насіння Чіі багаті альфа-ліноленової кислотою, яка так само відома як Омега-3 жирна кислота. У 2013 році журнал Journal of Molecular Biochemistry (молекулярної біохімії) опублікував статтю, в якій говориться, що Омега-3 пригнічує ріст ракових клітин, як у грудях, так і в шийці матки.

    Частина ракових клітин не тільки пригнічується, але і гине, не завдаючи шкоди здоровим клітинам.

    Дослідження за іншими формами раку ще належить провести, але вже зараз це чудова новина для тих жінок, які борються з цими все більш распространяющимися типами раку.

9 Здоров'я зубів

    Через багатих запасів кальцію, фосфору, вітаміну А і цинку в насінні Чіа, зовсім не дивно, що насіння ― головна їжа для здоров'я ваших зубів. Кальцій ― це будівельний елемент ваших зубів, тому він так необхідний для їхнього здоров'я.

    Цинк перешкоджає утворенню зубного каменю, а так само володіє антибактеріальним ефектом, що пригнічує мікроби, що викликають неприємний запах з рота. Вітамін А і фосфор так само важливі для міцних зубів і здоровій порожнині рота.

 

 

Попередні статті
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
Контакти
Интернет магазин "Домовичок"
Надія
УкраїнаТернопільська областьТернопіль
+380976885225Kyivstar